typ dojazdu: autokar
terminy: 22-26.07.2020
długość pobytu: 5 dni

cena: 1620 zł / os.

Bawaria

DZIEŃ 1 
Zbiórka uczestników w Bydgoszczy przy Hali Łuczniczka ul. Toruńska 59 o godz. 05:00. Przejazd na północ Bawarii, w godzinach popołudniowych przyjazd do zabytkowego miasta Bamberg – spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, przejście nad Małą Wenecją (Klein Venedig) – malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz oraz koło ratusza położego na niewielkim moście, czas wolny, przejazd do hotelu w okolicy Bambergu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, zwiedzanie położonej nad Menem zabytkowej stolicy Dolnej Frankonii –Würzburga, m.in. Stary Most Kamienny prowadzący wprost na Stare Miasto, pięknie zdobione rokokowe budynki jak Dom pod Sokołem, Kaplica Mariacka, katedra katolicka i protestancki Neumünster, Rezydencja Królów i Książąt Bawarii – kompleks pałacowy z czasów baroku, przejazd Szlakiem Romantycznym do Rothenburg ob der Tauber – miasta rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza. Następnie przejazd do innej perły bawarskiego średniowiecza – miasteczka Dinkelsbühl, w którym zobaczymy m.in. średniowieczne obwarowania miejskie, malowane kamienice i Katedrę Św. Jerzego, czas wolny, przejazd na południe Bawarii w słynne Alpy Bawarskie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 
Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii– zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein, Hohenschwangau to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik, wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdziew ś ró d p r ze p a ś c i i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, spacer na Most Marii. przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof, zwiedzanie zamku i spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla. Kolejny punkt programu to Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni, czas wolny w mieście. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 
śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii – Monachium, zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, następnie przejazd do położonej nad Dunajem Ratyzbony – spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 
Śniadanie, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Bawarii –Norymbergi m.in.: Kaiserburg – monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, Ok południa wyjazd w drogę powrotną do Polski, powrót do Bydgoszczy ok 23.30

ZAPEWNIAMY
√ 4 noclegi
√ 4 śniadania
√ 4 obiadokolacje
√ transport autokarem na całej trasie
√ ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, TFG
√ opiekę pilota na całej trasie

DODATKOWE OPŁATY
√ koszty biletów wstępu oraz opłaty za miejscowych
przewodników 75 €/os.

OPCJONALNE UBEZPIECZENIE
kosztów rezygnacji z wycieczki 100 zł/os.
ubezpieczenie od chorób przewlekłych 100 zł/os.