typ dojazdu: autokar
terminy: 28-30.08.2020
długość pobytu: 3 dni

cena: 495 zł 

Łagiewniki, Łysa Góra, Dębowiec

PLAN WYCIECZKI

Bazylika Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu – kościół należący do zgromadzenia Saletynów. Jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette. Założyli je Misjonarze Saletyni, zgromadzenie utworzone w 1852 r., rok po ogłoszeniu dekretu o prawdziwości objawienia w La Salette. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Płaczącej, znajdująca się w bocznej kaplicy świątyni. Jest to rzeźba wysokości 130 cm, wierna kopia rzeźby z La Salette. Ukazuje Maryję siedzącą na kamiennej skale, z twarzą ukrytą w dłoniach i pochyloną do przodu. Została wykonana z drewna w 1959 i pokryta polichromią w Krakowie w 1960. Rzeźba została wykonana przez rzeźbiarza Edwarda Kosia, według modelu prof. Franciszka Kalfasa z Krakowa. Sanktuarium w Dębowcu jest jednym z najpopularniejszych polskich miejsc pielgrzymkowych.

1 DZIEŃ 

Zbiórka w godzinach rannych (godzina i miejsce do uzgodnienia), przejedziemy do ŁAGIEWNIK, wspólne zwiedzanie połączone z Mszą Świętą. W tym klasztorze żyła i zmarła  św. Siostra  Faustyna Kowalska, przez którą Chrystus przekazał wielkie orędzie Miłosierdzia przypominające biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga. Łagiewniki są stolicą kultu Miłosierdzia Bożego. Stąd bowiem wyszło orędzie Miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem świętej Faustyny. Jan Paweł II Ojciec Święty, 17 sierpnia 2002r. dokonał uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz konsekracji bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Przejazd do miejsca, zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wyjazd do Bazyliki Matki Bożej Płaczącej z La Salette w DĘBOWCU. Dla Grupy Pielgrzymkowej proponujemy: oprowadzanie do Sanktuarium, głoszenie Orędzia z La Salette, Eucharystia, nabożeństwo (np. droga krzyżowa na Kalwarii Saletyńskiej, różaniec na dróżkach przy placu sanktuaryjnym). Następnie przejazd do ŁYSEJ GÓRY w Górach Świętokrzyskich. Mierzy 594 m n.p.m i znajduje się we wschodniej części Pasma Łysogór na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na szczycie znajdują się: gołoborze, rezerwat przyrody, klasztor Misjonarzy Oblatów M.N., muzeum parku narodowego oraz Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Święty Krzyż o wysokości 157 metrów (trasa 2km). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 
Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ LEŚNIOWSKIEJ Patronki Rodzin. Sanktuarium położone jest na przedmieściu Żarek, w parku obok źródła Leśniówki (to źródło, które cudownie wytrysnęło za przyczyną Patronki Sanktuarium, Matki Bożej Leśniowskiej). Jest ono sercem zespołu klasztornego Paulinów, w którego skład wchodzi kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, klasztor, dzwonnica, dom pielgrzyma oraz kaplica Matki Bożej Anielskiej. Sercem leśniowskiej świątyni jest 70 – centymetrowa lipowa figurka Najświętszej Maryi Panny, pochodząca z XIV wieku. Kolejnym miejscem które odwiedzimy będzie  PRZEPROŚNA GÓRKA pod Częstochową dla wielu jest ostatnim etapem pielgrzymowania i pierwszym miejscem, z którego można dostrzec cel wędrówki – Jasną Górę.   Świątynię otacza pięknie wkomponowana w krajobraz tego miejsca Droga Krzyżowa, wykonana przez artystę rzeźbiarza Szymona Wypycha. Tłem, które łączy wszystkie stacje jest otwarta księga Pisma Świętego, na których są przedstawione kolejne etapy męki Chrystusa w trakcie Jego drogi na Kalwarię. Każdej stacji towarzyszy figura Św. Ojca Pio z jego przesłaniem zbawczym dla ludzkości. Powrót w póżnych godzinach wieczornych.

W CENIE WYCIECZKI:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opiekę wykwalifikowanego pilota na całej trasie
  • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc przewidzianych w programie
  • 2 noclegi,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje