typ dojazdu: autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 13 dni

cena: 3550 zł/ os.

Francja Hiszpania Portugalia

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1 | 21.09.2019
Zbiórka uczestników w Bydgoszczy przy Hali Łuczniczka ul. Toruńska 59 o godz. 5.00. Przejazd do Niemiec na obiadokolację, nocleg przy granicy niemiecko-francuskiej.

DZIEŃ 2 | 22.09.2019
Po śniadaniu przejazd do Ars sur Formans - nawiedzenie Bazyliki Św. Jana Marii Vianney, jednego z najbardziej niezwykłych duszpasterzy,
patrona proboszczów. Następnie przejazd do LA SALETTE - słynącego łaskami miejsca, nawiedzenie przepięknego Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej.Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 | 23.09.2019
Po śniadaniu przejazd do CARCASSONNE, gdzie zachowane w całości średniowieczne miasto jest jedną z największych atrakcji południowej Francji; wpisane w 1997 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Unikalny klimat tego miejsca powoduje, że przyciągają tutaj rzesze turystów. Następnie udamy się do położonego u stóp Pirenejów miasteczka Lourdes – obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 | 24.09.2019
Śniadanie. Całodniowy pobyt w LOURDES: nawiedzenie - Bazylika Różańca Świętego, Bazylika Niepokalanego Poczęcia oraz Krypta i Grota Objawień; czas na modlitwę, po południu Droga Krzyżowa, wieczorem uczestnictwo w procesji ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 | 25.09.2019
Po śniadaniu przejazd do Hiszpanii na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 | 26.09.2019
Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Jest to jedno z trzech świętych miast na świecie wraz z Rzymem i Jerozolimą. Spacer z Monte Gozo, Góry Radości do katedry, Góra Radości była ostatnim miejscem ostatniego postoju przed dotarciem do grobu św. Jakuba, gdzie pielgrzymi, po miesiącach niekończącej się podróży mogli zobaczyć w końcu wieże katedry i wyrazić swą radość z tego powodu. Możliwość uczestnictwa we mszy św. dla pielgrzymów, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 | 27.09.2019
Śniadanie. Wczesny wyjazd w kierunku granicy portugalskiej. Zwiedzanie PORTO, drugiego pod względem wielkości i roli gospodarczej miasta Portugalii. Miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Tutaj zatrzymamy się w jednej z piwnic na degustację wina. Po południu jedziemy do COIMBRY. Zwiedzanie klasztoru karmelitanek, w którym mieszkała siostra Łucja. Godzinę drogi stąd znajduje się FATIMA, do której udamy się na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 | 28.09.2019
Po śniadaniu zwiedzimy w BATALHA klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej jeden z najpiękniejszych w Portugalii późnogotyckich zabytków. Przejazd do ALCOBACA - XIII w. benedyktyński klasztor NMP. Jest to jeden z najlepiej zachowanych przykładów architektury cystersów. Monumentalne rozmiary klasztoru odzwierciedlają ważną rolę, jaką zakon odegrał w pierwszych latach formatowania się państwowości w Portugalii. 10 km stąd w NAZARE rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Ocean Atlantycki. Nazare pozostaje nadal tradycyjną wioską rybacką. Powrót do FATIMY - nawiedzenie sanktuarium (możliwość wzięcia udziału w modlitwie różańcowej oraz procesji ze świecami w kapliczce objawień; możliwość odprawienia nabożeństwa Drogi Krzyżowej, znanej również pod
nazwą Kalwarii Węgierskiej). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 | 29.09.2019
Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii.

DZIEŃ 10 | 30.09.2019
Śniadanie, przejazd na wschód Hiszpanii. Po południu zwiedzanie klasztoru Montserrat. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11 | 01.10.2019
Śniadanie. Udamy się na wypoczynek na wybrzeże Costa Brava. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Francji.

DZIEŃ 12 | 02.10.2019
Śniadanie. Przejazd do NEVERS - nawiedzimy kopie groty Massabielskiej z Lourdes oraz kościół, w którym znajduje się sarkofag z ciałem św. Bernadety (Świętej której w Lourdes objawiła się Matka Boża), zwiedzimy muzeum i ogrody. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13 | 03.10.2019
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W godzinach nocnych przyjazd na miejsce zbiórki.


 

ZAPEWNIAMY
√ 12 noclegów √ 12 śniadań i 12 obiadokolacji
√ transport autokarem na podanej trasie
√ ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, TFG √ opiekę pilota

DODATKOWE OPŁATY
√ bilety wstępu, opłaty za miejscowych przewodników oraz inne wydatki programowe (ok. 130 €/os.)

OPCJONALNE UBEZPIECZENIE
kosztów rezygnacji z wycieczki 100 zł/os, ubezpieczenie od chorób przewlekłych 100 zł/os.