typ dojazdu:  Autokar
terminy:   2020
długość pobytu:   2 dni

cena: 300 zł/os (kalkulacja ceny przy 45 os płatnych)

SZYMBARK I HEL

PLAN WYCIECZKI

To niezwykle magiczne miejsce, które wynosi w niektórych miejscach jedynie 250 metrów szerokości, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza. Przez lata, do tego jakże prestiżowego miejsca, zjeżdżały się rzesze turystów chcących wypocząć na szerokich, słonecznych i piaszczystych plażach otaczających półwysep z trzech stron. Półwysep Helski to przepiękna przyroda i krajobrazy na morze oraz Zatokę Pucką i Gdańską, to także kultura kaszubska, tradycja żeglarska, obyczaje " ludzi morza”.

DZIEŃ 1.

Zbiórka uczestników w godzinach rannych, przejazd na Kaszuby do miejscowości Szymbark. Zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu, zobaczymy m. in. : Najdłuższa Deska Świata, Muzeum Ciesielnictwa, Dom Sybiraka z łagrem, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Pomnik Gryfa Pomorskiego, Kościółek Św. Rafała, Największy Fortepian Świata, Dom do góry nogami, Statua Świętowida Kaszubskiego. Przejazd do Jastarni i Juraty, spacer po promenadzie, molo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do pensjonatu.

DZIEŃ 2.

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na Półwysep Helski, zwiedzanie Helu. Wizyta w Fokarium – będące częścią naukowo-edukacyjnej placówki akademickiej, wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Znajdują się tu trzy baseny, w których można obserwować życie bałtyckich fok. Następnie wejście na latarnię morską na Helu – jedną z 17 latarni morskich nad polskim wybrzeżem,o wysokości 39 m. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego w czasie dobrej pogody widoczny jest Gdańsk i część Półwyspu Helskiego. Spacer po Helu – port rybacki, główny deptak miasta, port jachtowy z nowoczesną mariną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

✔ przejazd autokarem na podanej trasie,

✔opiekę pilota,

✔ ubezpieczenie AXA TRAVEL NNW - 10.000 zł, KL - 500 zł

✔bilety wstępu

✔usługi lokalnego przewodnika

✔ 1 nocleg

✔wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja,


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl