typ dojazdu:  Autokar
terminy:   2020
długość pobytu:   2 dni

cena: 330 zł/os (kalkulacja ceny przy 45 os płatnych)

ŁÓDŹ I KŁODAWA

PLAN WYCIECZKI

Wszystkich kinomaniaków zapraszamy do Łodzi - miasta kina, filmu, aktorów oraz reżyserów. To właśnie tutaj mieście się popularna szkoła filmowa, a dokładniej Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Ciekawostką związaną z kinem w Łodzi jest też oczywiście Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy, znajdująca się na głównym trakcie - ulicy Piotrkowskiej. Jest ona wzorowana na hollywoodzkiej Walk of Fame i skupia mosiężna gwiazdy z nazwiskami sławnych polskich artystów związanych z kinem - aktorów, reżyserów czy operatorów. Jest też Muzeum Kinematografii, a dla uczczenia Se-ma-fo-ru powstał ciekawy Szlak  Bajkowa Łódź.

DZIEŃ 1.

Zbiórka uczestników w godzinach rannych, przejazd do Kłodawy gdzie zobaczymy Kopalnię Soli. Następnie przejazd do Łodzi, gdzie odwiedzimy Muzeum Fabryki (w CH Manufaktura), które niegdyś mieściło zakłady włókiennicze stworzone przez Izraela Poznańskiego. Na koniec udamy się na spacer ulicą Piotrkowską – Aleją Gwiazd – na której pomysł – na wzór hollywoodzki – wpadł w 1996 roku aktor Jan Machulski. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Centrum Nauki i Techniki EC1. Obiekt nastawiony jest na dużą interakcyjność ze zwiedzającymi. Samodzielne doświadczenia są obowiązującym elementem wizyty w tym Centrum Nauki, w którym znajduje 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Pokaz w najnowocześniejszym planetarium EC1. Odwiedzimy Księży Młyn – XIX-wieczne „miasto w mieście” – dawne osiedle robotnicze. Powrót w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

✔ przejazd autokarem na podanej trasie,

✔opiekę pilota,

✔ ubezpieczenie AXA TRAVEL NNW - 10.000 zł, KL - 500zł,

✔bilety wstępu

✔usługi lokalnego przewodnika

✔ 1 nocleg

✔wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja,


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl