typ dojazdu: autokar
terminy: 27.07-3.08.2020
długość pobytu: 8 dni

cena: 4300 zł/os  

Izrael 11 dni

PLAN WYCIECZKI

Dzień 1 POLSKA – IZRAEL

Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem lub okolicy.

2 dzień: BETLEJEM- AIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień: HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

5 dzień: GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – GÓRA TABOR

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra (ok. 20 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień: BETANIA- JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg w okolicach Betlejem.

7 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do Kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg.

8 dzień: TEL AVIV – POLSKA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa - Tel Awiw - Warszawa z bagażem 23 kg + 8 kg bagaż podręczny
 • autokar na całej trasie pielgrzymki
 • zakwaterowanie w pok. 2,3 os. z łazienkami w hotelach 3*
 • wyżywienie zgodnie z programem 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • opieka pilota/przewodnika z jęz. polskim
 • opieka duchowna i codzienna Msza Święta

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i zwyczajowych napiwków w kwocie ok. 180 USD (Płatne na miejscu- lokalni przewodnicy, kierowca, obsługa hotelowa, indywidualne nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do parków narodowych itp.)
 • napoi do obiadokolacji
 • wydatków własnych
 • posiłków nie uwzględnionych w programie
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ( ok. 3% wartości imprezy)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych 100 zł/os.

UWAGI

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
 • Ostatniego dnia nie ma kolacji.
 • Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego 650 PLN
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy
 • w dniu wylotu Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,85
 • Oferta została skalkulowana dla min. 15 osób.