typ dojazdu: autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 12 dni

cena: 2950 zł/os 

Włochy i Medjugorie

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1.

Zbiórka uczestników w godzinach rannych, wyjazd z Bydgoszczy. Msza Św. w BARDZIE ŚLĄSKIM, zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia NMP. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2. PADWA

Po śniadaniu przejazd do Włoch. Zwiedzanie PADWY, spacer po Prato delle Valle do Bazyliki Św. Antoniego, modlitwa przy grobie Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3. RIMINI - LORETO

Śniadanie.Przejazd do najważniejszego włoskiego Sanktuarium Maryjnego w LORETO, gdzie nawiedzimy Bazylikę Loretańską z Domkiem Nazaretańskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4. MANOPELLO - LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Przejazd do Manopello – sanktuarium, z chustą całunową, na której odcisnęło się oblicze Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Następnie przejazd do LANCIANO, gdzie przechowywane są dowody jednego z największych cudów eucharystycznych na świecie. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, gdzie żył i działał Św. Ojciec Pio.

DZIEŃ 5. SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SAN ANGELO

Pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO, zwiedzanie antycznego kościółka, Domu Ulgi w Cierpieniu, muzeum klasztornego oraz nowej bazyliki wraz z przepiękną, w całości pokrytą mozaikami kaplicą, w której złożone zostało ciało św. Ojca Pio. Przejazd do Monte San't Angelo, miejsca objawień św. Michała Archanioła. Przejazd do BARI, skąd udamy się na przeprawę promową do Chorwacji.

DZIEŃ 6 DUBROVNIK

Po śniadaniu pobyt w DUBROVNIKA zwiedzanie średniowiecznego miasta DUBROVNIK - klejnotu południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pobyt w mieście łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Przejazd do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7-8-9 MEDJUGORIE

Codzienne śniadania i obiadokolacje oraz wyjazdy: Zwiedzanie najważniejszych miejsc między innymi: Góra Objawień PODBRDO - Różaniec, Góra KRIZEVAC - Droga Krzyżowa pod krzyż z relikwią Krzyża Męki Pańskiej. MOSTAR - przejazd do miasta jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych na Bałkanach doliną rzeki Neretwy. Zwiedzanie Starego Miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet, dom turecki.

DZIEŃ 10 JEZIORA PLITVICKIE

Po śniadaniu przejazd do PLITVIC i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na leśnych obszarach o długości ponad 8 km, można podziwiać aż 16 turkusowych jezior położonych tarasowo, które łączą ze sobą 72 wodospady. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego. Następnie przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 11. LUDBREG

Po śniadaniu wizyta w sanktuarium Krwi Chrystusa w LUDBREGU – miejsca cudu eucharystycznego. Przejazd do Polski na nocleg.

DZIEŃ 12.

Po śniadaniu, wykwaterowanie. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

ZAPEWNIAMY:

  • zakwaterowanie: 10 nocy
  • nocna przeprawa promowa
  • wyżywienie zgodne z programem 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • transport  autokarem na całej trasie
  • lokalne podatki i taksy klimatyczne,pakiet ubezpieczeniowy AXA (KL 10 000 €, NNW 2 000€, bagaż 200 €),
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

  • posiłków innych niż wymienione w opisie,
  • napojów do obiadokolacji  i innych wydatkówosobistych biletów wstępu do zwiedzanych miejsc opłat parkingowychi wjazdowych

OPCJONALNE OPŁATY:

  • dopłata do pokoju jedoosobowego150 eur
  • ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki 3 % wartości
  • wycieczki ubezpieczenie od chorób przewlekłych