typ dojazdu: autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 3 dni

cena: 700 zł/os 

Śladami Św. Wojciecha

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ  1


Wyjazd z Bydgoszczy 5.00. Przejazd do Barda Śląskiego gdzie zobaczymy Bazylikę Nawiedzenia NMP. Następnie przejazd do Wambierzyc, słynących z ogromnej XVIII-wiecznej bazyliki, do której prowadzą monumentalne schody. Przejazd do Czermnej, gdzie zwiedzimy Kaplicę Czaszek, której ściany i sklepienie pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i ludzkich kości, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Europie (obok Rzymu i Kutnej Hory). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kudowy Zdrój.


DZIEŃ  2


Śniadanie. Wyjazd do Pragi (150 km). Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Hradczany – „królewska” dzielnica na zachodnim brzegu Wełtawy, Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha ze słynnymi Złotymi Wrotami, tu znajdują się doczesne szczątki św. Wojciecha, które zostały w 1039 roku przewiezione z Gniezna po napaści księcia czeskiego na Polskę. Loreta, Stary Pałac Królewski, Bazylika i Klasztor Św. Jerzego, Ogrody, Złota Uliczka, Mala Strana – dzielnica pięknych barokowych pałaców, uroczych ogrodów i malowniczych kamieniczek, Kościół Św. Wojciecha, Wyspa Kampa, Most Karola ze słynnymi rzeźbami figuralnymi, w tym rzeźbą św. Wojciecha na wieży mostowej. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejedziemy do miasta Roztoky. Nawiedzimy Levy Hradec – kościółek św. Klemensa, najstarszy kościół na terenie Czech związany z działalnością św. Wojciecha. Tutaj św. Wojciech został mianowany biskupem. Następnie przejazd do Libic miejsca urodzenia św. Wojciecha. Zobaczymy pozostałości kościoła rodu Sławnikowiców, pomnik św. Wojciecha i jego brata Radzima Gaudentego, a także kościół św. Wojciecha i stojący przed plebanią pomnik przedstawiający Świętego jako dziecko. Ok 15 Wyjazd w drogę powrotną do Bydgoszczy. Przyjazd ok 23.

ZAPEWNIAMY :

  • 2 noclegi

  • 2 śniadania

  • 2 obiadokolacje dwudaniowe

  • transport autokarem na całej trasie

  • ubezpieczenie NNW, KL

  • opiekę pilota na całej trasie

DODATKOWE OPŁATY:

  • koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników ok 20e/osoba

  • OPCJONALNE UBEZPIECZENIE kosztów rezygnacji z wycieczki 100 zł/osoba

  • napoje do obiadokolacji