typ dojazdu:  Autokar
terminy:  2019
długość pobytu: 3 DNI  2 dni

cena: 200 zł 

POZNAŃ-ROGALIN-KÓRNIK

PLAN WYCIECZKI

POZNAŃ- miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów w X i XI wieku, w przeszłości pełnił funkcję siedziby władców Polski. Obecnie jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, ważnym ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki
i turystyki. Funkcjonują tu Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce. Poznański ratusz jest obecnie pięknym, renesansowym budynkiem. Przez lata swego istnienia się zmieniał, był zniszczony, przebudowywany, kilkukrotnie przechodził gruntowną renowację. Dziś mieszkańcy nie wyobrażają sobie Starego Rynku bez niego i trykających się przy dźwiękach poznańskiego hejnału koziołków. Koziołki to jedna z atrakcji poznańskiego ratusza. W samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki
i przez minutę trykają się rogami.

DZIEŃ 1

Zwiedzanie dawnego stołecznego grodu Mieszka I: Stare Miasto - zwiedzanie dawnego stołecznego grodu Mieszka I: Stare Miasto - tętniąca życiem poznańska starówka wraz z pięknymi budynkami i urokliwymi zakątkami to swoiste wspomnienie złotego wieku XVI – czasów prawdziwego rozkwitu miasta. Spacerując po pięknym Starym Rynku zobaczymy nie tylko renesansowy ratusz, ale i usłyszymy historię słynnych poznańskich koziołków i przekonamy się, jaką popularnością cieszy się ich trykanie na wieży ratuszowej, zwiastujące nastanie południa. Wejdziemy także do Fary. Przejazd na zwiedzanie Palmiarni, która ze względu na liczbę zgromadzonych tu gatunków roślin egzotycznych jest jedną z największych tego typu placówek w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kórnika - zwiedzanie zamku z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem.
KÓRNIK to osada znana od XVI w., a główne jego atrakcje to zamek i park. Zamek jest jedyną w pełni zachowaną rezydencją magnacką w Wielkopolsce; w jego murach mieści się muzeum i słynna Biblioteka Kórnicka. W jej zbiorach znajdują się m. in. rękopisy III części „Dziadów” i „Pani Twardowskiej” A. Mickiewicza, „Hymn o zachodzie słońca” Słowackiego oraz wiele innych. Z zamkiem wiąże się również legenda „Białej Damy” - ducha nawiedzającego mury fortecy. Przejazd do Rogalina i zwiedzanie zespołu pałacowego.
ROGALIN jest malowniczo usytuowany na prawym brzegu doliny Warty. To właśnie swemu położeniu Rogalin zawdzięcza powstanie wspaniałego zespołu pałacowo-parkowego. W budynku galerii eksponowane są dzieła m. in.: Matejki, Boznańskiej, Wyczółkowskiego, Delaroche'a.
Ok 16 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd autokarem na podanej trasie,
  • Ubezpieczenie AXA TRAVEL RP – NNW 10.000 zł, KL – 500 zł
  • opiekę pilota
  • zakwaterowanie: 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • opłaty za przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok 80 zł/os)

 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl