typ dojazdu:  Autokar
terminy:  Jesień 2019
długość pobytu:  3 dni

cena: 495 zł/os przy 40 uczestnikach

SANDOMIERZ-ZAMOŚĆ-LUBLIN-KAZIMIERZ DOLNY

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1.

Zbiórka uczestników wycieczki w godzinach rannych. Przejazd do Sandomierza i zwiedzanie miasta z przewodnikiem – m. in.: Zamek Kazimierzowski, Zbrojownia Rycerska, Starówka, Brama Opatowska, a także przejście podziemną trasą turystyczną. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 2.

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Zamościa, nazywanego „Perłą Renesansu” i „Padwą Północy”, Zamość to wspaniały przykład renesansowego miasta idealnego. Stare Miasto ze swoimi licznymi zabytkami zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Podczas trasy zwiedzania poznamy najważniejsze zabytki Zamościa: Rynek Wielki z Ratuszem i kamienicami ormiańskimi, Katedra, Akademia Zamojska i fortyfikacje miejskie (Bastion VII, Nadszaniec). Następnie przejedziemy do Lublina. Wzgórze Zamkowe: wejście na dziedziniec zamku z romańską wieżą obronną i gotycką Kaplicą Trójcy Świętej; panorama ze wzgórza na Stare Miasto. Kaplica Zamkowa: wnętrze świątyni z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Stare Miasto: Brama Grodzka, Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego kościoła św. Michała, Rynek z otaczającymi go kamienicami i budynkiem Trybunału Koronnego, Bazylika ojców Dominikanów – sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra z wnętrzem pokrytym iluzjonistyczną polichromią, Baszta Gotycka - zachowana część murów obronnych z XIV wieku, Brama Krakowska - dawna brama wjazdowa zbudowana wraz z murami miejskimi w XIV wieku, Nowy Ratusz – siedziba Prezydenta Lublina, skąd codziennie o godz. 12.00 odgrywany jest hejnał, deptak – Krakowskie Przedmieście. Wieża Trynitarska - taras widokowy na wysokości 40 metrów z piękną panoramą miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.

Śniadanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta m. in.: Baszty i Zamku, Kościoła farnego św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja ze słynnymi organami, Muzeum Sztuki Złotniczej oraz Kamienice Przybyłów. Przejazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd autokarem na podanej trasie,
  • zakwaterowanie: 2 noclegi,
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie AXA TRAVEL RP – NNW 10.000 zł, KL – 500 zł
  • opiekę pilota
  • usługi miejscowego przewodnika
  • bilet wstępu: Pałac Sanssouci w Poczdamie

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępów do zwiedzanych atrakcji oraz usługi przewodników ok 120 zł/os

 


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl