typ dojazdu: samolot + autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 8 dni

cena: 4950 zł/os + 70 $ 

Liban 8 dni

PLAN PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu -  Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejny etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine - Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie - Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand - monastyr w rekach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana - wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Cherbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych  uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos - najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa -  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie  zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Przejazd z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

ZAPEWNIAMY:

  • zakwaterowanie: 8 noclegów w  hotelach ***,
  • wyżywienie zgodne z programem (8 śniadań, 8 obiadokolacji),
  • transport wygodnym autokarem
  • zwiedzanie z systemem słuchawkowym tour guide,
  • opiekę polskojęzycznego pilota,
  • lokalne podatki i taksy klimatyczne,
  • pakiet ubezpieczeniowy AXA (KL 30000 €, NNW 4000€, bagaż 400€),
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszty lokalnych przewodników,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

  • posiłków innych niż wymienione w opisie,
  • napojów do obiadokolacji
  • innych wydatków osobistych

OPCJONALNE OPŁATY:

  • dopłata do pokoju jedoosobowego 300 eur
  • ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki 3 % wartości wycieczki
  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych