typ dojazdu:  Autokar
terminy:  24-27.09. 2020
długość pobytu:  4 dni

cena: 850 zł/os (przy założeniu 45 uczestników)

Mazury i Litwa 4 dni

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1.
Zbiórka uczestników w Bydgoszczy we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na Mazury, malowniczej Krainy Tysiąca Jezior. Mazury to nie tylko wielkie jeziora ale również przepiękne krajobrazy. Region skrywa wiele sekretów oraz tajemnic, które odkryjemy już pierwszego dnia naszej wycieczki.
Przejazd do Świętej Lipki, gdzie zobaczymy Sanktuarium Maryjne. W bazylice podziwiać będziemy barokowe organy oraz obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Następnie zwiedzimy z przewodnikiem Wilczy Szaniec. Adolf Hitler wybudował tu swoją główną kwaterę wojenną „Wilczy Szaniec”-„Wolfschanze”, której nazwa pochodzi od jego pseudonimu. To z tego miejsca wydawano najistotniejsze decyzje dotyczące wszystkich obszarów życia i losów podbitych narodów. Kwatera ma powierzchnię 2,5 km2. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Giżycka – spacer promenadą po miasteczku, zobaczymy m. in. most obrotowy, wieżę ciśnień z tarasem widokowym, Twierdza Boyen (z zewnątrz). Następnie udamy się na panoramiczny rejs statkiem po Jeziorze Niegocin. Kolejnym miejscem które odwiedzimy będzie Wigierski Park Narodowy: spacer Pokamedulski zespół klasztorny nad Jeziorem Wigry, gdzie gościł Jan Paweł II. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3.
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Wilna. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy od zobaczenia ostrej bramy – czyli bramy miejskiej na starym mieście. Następnie spacer na starówkę oraz Cmentarz na Rossie - czyli cmentarz sławnych Polaków, Górę Trzech Krzyży, Uniwersytet Wileński, pomnik Adama Mickiewicza, Katedra – najważniejszy kościół Litwy. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę Wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4.
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do TROK- zwiedzanie zamku księcia Witolda na wyspie. Była rezydencja Wielkich Książąt Litewskich, zbudowana przez Witolda na przełomie XIV i XV wieków. Jest to jedyny zamek w Europie Wschodniej położony na wyspie. W 1430 r. w zamku na wyspie zmarł Wielki Książę Litwy Witold. Zobaczymy odbudowany zamek wraz z muzeum historycznym. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Pójdziemy na spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznamy się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących tamte tereny. Czas na posmakowanie lokalnych potraw i zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

● Zakwaterowanie: 3 noclegi
● Przejazd klimatyzowanym autokarem
● ubezpieczenie Ubezpieczenie AXA TRAVEL – NNW 2.000 eu,
KL – 10.000 eu, Bagaż – 200 eu
● opiekę pilota
● usługi miejscowych przewodników
● Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
● Bilety wstępu: Wilczy Szaniec, Zamek w Trokach, rejs statkiem, Klasztor Wigierski

 

 


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl