typ dojazdu: samolot + autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 9 dni

cena: 7 500zł 

Meksyk 9 dni

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Meksyku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2

Przejazd na Plac Główny miasta Zocalo. Pieszo, deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, zobaczymy przepiękny meksykański styl barokowy, figurę Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby administracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych. Po południu przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godzinnego rejsu popłyniemy wzdłuż jednego z prehiszpańskich wodnych kanałów. W między czasie, obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

Wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Jan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Jana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiad do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4

Przejazd do Oaxaca. Msza św. z Pallotynami. Po drodze postój w Cholula, miejsce gdzie Hiszpanie w czasach kolonialnych wybudowali na największej piramidzie kościół Najświętszej Pani od Dobrej Rady. Odwiedzimy równiez małe pueblo - Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany przez Indian w nietypowym stylu barokowym. Po południu zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta w Meksyku – Puebla. Zobaczymy Starówkę, kościół Św. Dominika, Katedrę, Rynek. Msza święta. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Wyjazd w kierunku Cuernavaca – Miasta Wiecznej Wiosny, gdzie znajduje się jedna z byłych hacjend Fernanda Korteza. Następnie udamy się do sklepu - warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja . Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 6

Zwiedzanie Taxaco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii I Św. Sebastiana – Msza Święta. Przejazd do Acapulco.

DZIEŃ 7

Pobyt w hotelu all inclusive.

DZIEŃ 8

Wyjazd do Miasta Meksyk. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany Łowczyni Gwiazd. Pożegnanie z Bazyliką, msza święta ,czas wolny. Przejazd na lotnisko.

DZIEŃ 9

Powrót do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

  • przejazdy na terenie Meksyku

  • przelot samolotem Waw-Mexico City-Waw

  • ubezpieczenie KL, NNW, NW, TFG, BAGAŻ

  • zakwaterowanie w hotelach

  • wyżywienie wg programu ( napoje płatne dodatkowo)

  • obowiązkowe napiwki dla bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków, pokojowych w hotelach

  • Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc

  • opiekę lokalnego przewodnika w języku polskim

  • zestaw pielgrzyma przygotowany przez Eurotim