typ dojazdu:  Autokar
terminy:   2020
długość pobytu:   2 dni

cena: 460 zł/os (kalkulacja ceny przy 45 os płatnych)

KOTLINA KŁODZKA

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1.

Wyjazd w godzinach porannych do Twierdzy w Srebrnej Górze, w której uczniowie podczas gier i zabaw wcielą się w rolę kadetów wojskowych, dzięki którym będą mogli stać się prawdziwymi żołnierzami Armii Pruskiej. W programie: spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego, zwiedzanie Fortu Donjon, podziemnych kazamat, ujęcia wody wraz ze studnią (wykutej w skale) i mechanizmem poboru, podziemnego mostu zwodzonego , przejście przez najgłębszą fosę w Polsce (29 m wysokości) oraz urzekających ruin częściowo wysadzonego 1879 r. w ramach testów nowych broni – lazaretu wojskowego. Uczestnicy poznają również cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony twierdzy wraz z repliką największego na Śląsku działa. Pokazane zostanie również jak przebiegało życie i służba żołnierzy ponad dwieście lat temu. Następnie przejazd na zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku . Podczas pobytu czeka na Was wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej, zwiedzanie Sztolni Ochrowej, „Sztolni Gertruda” (część muzealna),„Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu przejazd do Karłowa, z którego wyruszymy schodami, skalnymi labiryntami, tajemniczymi przejściami na najwyższy, szczyt Gór Stołowych – Szczelińca. Jeszcze więcej atrakcji czekać na Was będą w Skalnym Mieście w Czechach. Przejazd do Adrspach – Skalnego Miasteczka, gdzie wybierzemy się na pełen wrażeń, bajkowy spacer pośród fantastycznych piaskowcowych form skalnych. To właśnie tam nakręcono pierwszą część „Opowieści z Narni”. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 3. 

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie korytarzy kontrminowych oraz twierdzy w Kłodzku - z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwiać można panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Powrót do Bydgoszczy w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

✔ przejazd autokarem na podanej trasie,

✔opiekę pilota,

✔ ubezpieczenie AXA TRAVEL NNW - 10.000 zł, KL - 500 zł

✔bilety wstępu

✔usługi lokalnego przewodnika

✔ 2 noclegi

✔wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl