typ dojazdu:  Autokar
terminy:   2020
długość pobytu:   2 dni

cena: 330 zł (kalkulacja ceny przy 45 os płatnych)

GDAŃSK-PÓŁWYSEP HELSKI

PLAN WYCIECZKI

Szum morza, wiatr we włosach, przygoda – brzmi ciekawie i emocjonująco? Jeśli tak, to jest właśnie wycieczka przygotowana z myślą o WAS. Zapraszamy wszystkich wielbicieli rowerowych ekspedycji na podróż wzdłuż Półwyspu Helskiego.

DZIEŃ 1.

Zbiórka we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Gdańska. Mimo dotkliwych zniszczeń dokonanych w czasie II wojny światowej i rozgrabieniu dużej części zabytków dalej jest to miejsce z jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. Całość znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najcenniejsze zabytki położone są wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżynnej do Bramy Zielonej znajdującej się praktycznie przy Motławie. Pomiędzy bramami znajduje się Targ Węglowy, gdzie można zobaczyć Katownię wraz z Wieżą Więzienną (mieści się też tutaj Muzeum Bursztynu). Nieco dalej w lewo mieści się budynek Wielkiej Zbrojowni. Rozpoczniemy wędrówkę do Złotej Bramy do Długiego Tragu oraz udamy się, przez Motławę, na Wyspę Spichrzów i brzegiem dotrzemy do Gdańskiego Żurawia – zabytkowego dźwigu portowego, mieszczącego Oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Udamy się na obiad. Po południu wizyta w Centrum Solidarności. Zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu, wykwaterowanie i to na co czekaliście najbardziej - całodniowa wycieczka rowerowa po Półwyspie Helskim. Ruszymy z Władysławowa dojedziemy przez Chałupy do Kuźnicy, odpoczynek na plaży, powrót. Wspólny obiad, wyjazd w drogę powrotna do Bydgoszczy. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:
✔ przejazd autokarem na podanej trasie,

✔opiekę pilota,

✔ ubezpieczenie AXA TRAVEL NNW - 10.000 zł, KL - 500zł,

✔bilety wstępu: Centrum Solidarności,

✔usługi miejscowego przewodnika,

✔ 1 nocleg

✔wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja, 2 obiady

✔wynajem rowerów


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl