typ dojazdu: autokar
terminy: Wrzesień/Październik. 2020
długość pobytu:  12 dni

cena: 1275 zł/os + 550 eu/os przy grupie 40 os

RUMUNIA, SERBIA, BUŁGARIA

PLAN WYCIECZKI

Dzień 1

Zbiórka uczestników, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, do EGERU. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i możliwość skorzystania z węgierskich kąpielisk termalnych (bezpośredni dostęp z hotelu). Tutejsze wody wspomagają leczenie chorób stawów, poprawiają krążenie krwi i zdolność do ruchu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu, spacer po starówce miasta znanego z produkcji wina Egri Bikaver Byczej Krwi. Przejazd do Rumunii, do jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii) - Kluż-Napoca, krótki spacer po Starym Mieście. Przejazd na nocleg do Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, następnie przejazd do SMEDEREVA i zwiedzanie największej twierdzy średniowiecznej na Bałkanach. Przejazd do średniowiecznej twierdzy Golubac miejsca gdzie zginął nasz najsłynniejszy rycerz -Zawisza Czarny. Możliwość degustacji serbskich przysmaków w eko-wiosce Kapetan Miśin Breg (~8€/os.). Rejs statkiem po Dunaju w ŻELAZNYCH WROTACH. Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie -legendarnego wodza Daków-Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Przejazd do hotelu Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu, przejazd przez Serbię i Bułgarię na bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego. Zakwaterowanie w hotelu w Słonecznym Brzegu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

All inclusive. Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.

Dzień 6

All inclusive Czas wolny na plażowanie i wypoczynek. BUŁGARSKI WIECZÓR w Złotej Beczce ~ 19:00 –zwiedzanie skansenu, w którym obejrzeć można zabytkowy dom oraz bułgarskie rękodzieła.20:00 rozpoczęcie programu rozrywkowego i animacyjnego, kolacja połączona z nieograniczoną degustacją wina białego i czerwonego.21:30 –Taniec Nestanyra –na rozżarzonych węglach.22:00 – wspólna bałkańska zabawa w rytmach całej Europy.23:00 –zakończenie wieczoru i powrót do hotelu.

Dzień 7

All nclusive Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.Popołudniowe zwiedzanie Nessebaru. NESSEBAR Jedno z najpiękniejszych miast bułgarskiej riwiery, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nessebar położony jest na półwyspie połączonym ze stałym lądem jedynie długą i wąską groblą. Wyjątkowość miasta kryje się w fakcie, iż podziwiać w nim można zabytki sięgające najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Rzymianach, Grekach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich i drewniane domki wybudowane w stylu bułgarskiego odrodzenia narodowego.

Dzień 8

Po śniadaniu, przejazd przez Bułgarię do Rumunii, wizyta w BUKARESZCIE krótkie zwiedzanie rumuńskiej stolicy: Plac Rewolucji, Dzielnica Rządowaze słynnym na całym świecie Pałacem Parlamentu, aleja Bulevardul Unirii, Stare Miasto z ulicą Lipscani. Przejazd w okolice Sinai. Zakwaterowanie w hotelu.Obiadokolacja. Nocle.

Dzień 9

Po śniadaniu, wizyta w miejscowości, SINAJA gdzie znajduje się słynny pałac Peles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej -Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję.Następnie przejazd przez Karpaty Południowe domiejscowości Bran i wizyta w średniowiecznym zamku. Dzięki książce Brama Stokera Zamek Bran uchodzi za siedzibę księcia wampirów Drakuli.Następnie przejazd do Sybina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta, jednego z najstarszych rumuńskich miast,z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta –spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów,w 2007 r. pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury.Następnie przejazd do średniowiecznej wsi Biertan nad którą góruje majestatyczny Kościół Warowny (UNESCO). Przejazd do Sighisoary i zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Starówki Miasta nazywanego „PERŁĄ TRANSYLWANII”. Przejazd do hotelu w Kluż-Napoca. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 11

Po śniadaniu krótki spacer po jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii) -KlużNapoca. Następnie przejazd przez Węgry, Słowację do Zakopanego. Zakwaterowanie w hotelu. Góralska kolacja z potańcówką na zakończenie wyjazdu.

Dzień 12

Po śniadaniu spacer po Zakopanem. Powrót do Bydgoszczy w godzinach


Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: 11 rozpoczętych dób hotelowych, w hotelach ***/****,
 • wyżywienie zgodne z programem (11 śniadań, 11 obiadokolacji),
 • transport wygodnym autokarem
 • zwiedzanie z systemem słuchawkowym tour guide,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • lokalne podatki i taksy klimatyczne,
 • pakiet ubezpieczeniowy AXA (KL 10 000 €, NNW 2 000€, bagaż 200 €),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszty lokalnych przewodników,
 • Bułgarski wieczór w Złotej Beczce
 • Rejs po Dunaju w Złotych Wrotach
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

posiłków innych niż wymienione w opisie,

napojów do obiadokolacji innych niż woda,

innych wydatków osobistych

OPCJONALNE OPŁATY:

dopłata do pokoju jedoosobowego 250 eur

ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki 3 % wartości wycieczki

ubezpieczenie od chorób przewlekłych