typ dojazdu: samolot + autokar
terminy: 2020
długość pobytu: 8 dni

cena: 3650 zł + 1400 $

Sycylia pielgrzymka

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie. Przelot do Katanii. Po wylądowaniu zwiedzanie Katanii: katedra św. Agaty, słynna fontanna – słoń, spacer po zbudowanej z lawy Via Etnea. Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, teatr rzymski. W ciągu dnia Msza św. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Syrakuz: Sanktuarium  Matki  Bożej  Płaczącej,  pozostałości  teatru  greckiego  i teatru rzymskiego oraz tzw. Ucho Dionizosa, wyspa Ortygia z katedrą NMP oraz kościół św. Łucji ze słynnym obrazem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie i przejazd przez centralną Sycylię w kierunku Palermo. Po drodze postój w urokliwym miasteczku Caltagirone, spacer  po  historycznym  centrum  miasteczka  wraz  ze  słynnymi schodami wpisanymi na Listę Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo, kolacja, nocleg.
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do centrum Palermo: Stare Miasto, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice, katedra NMP Wniebowziętej oraz sanktuarium św. Rozalii. Następnie krótki przejazd do pobliskiego Monreale, nawiedzenie normandzkiej katedry NMP, w której znajduje się jedna z największych i najsłynniejszych mozaik na świecie. W ciągu dnia Msza św. Kolacja i nocleg w okolicy Palermo.
 
Dzień 5
Śniadanie, przejazd do Trapani, zwiedzanie: katedra św. Wawrzyńca. Później przejazd do Erice – miasta twierdzy, położonego na wysokości 700 m n.p.m., wspaniałe widoki na zachodnią Sycylię, spacer po malowniczej miejscowości, zwiedzanie katedry. Na koniec dnia wizyta w winiarni produkującej wino Marsala, typowe dla tego regionu Sycylii. W ciągu dnia Msza św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża do Cefalu, jednej  z  najpiękniejszych  miejscowości  nadmorskich  na  Sycylii,  nawiedzenie  katedry  z  XII  wieku  ufundowanej  przez normańskiego króla Rogera II. Spacer po malowniczym miasteczku: port, marina. Potem przejazd do Tindari – nawiedzenie sanktuarium NMP, zbudowanego na wzgórzu w miejscu dawnych świątyń bizantyjskich. Spod kościoła rozpościerają się wspaniałe widoki na północ Sycylii oraz na Wyspy Liparyjskie. W ciągu dnia Msza św. Kolacja i nocleg na wschodnim wybrzeżu Sycylii.
 
Dzień 7
Śniadanie i przejazd do Taorminy: katedra św. Mikołaja oraz antyczne pozostałości miasta m.in. teatr grecki. Potem wypoczynek na plaży w okolicy Taorminy. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 8 

Po śniadaniu wykwaterowanie, przelot do Warszawy, transfer do Bydgoszczy

W CENIE WYCIECZKI:

  • zakwaterowanie w hotelach***, pokoje 2 i 3  osobowe z łazienkami
  • wyżywienie śniadania i obiadokolacje
  • transport przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi i bagażem głównym do 20 kg, autokar na miejscu we Włoszech
  • ubezpieczenie AXA TRAVEL oraz Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • opiekę duchową
  • pakiet pielgrzyma ( identyfikator, smycze firmowe, zestawy słuchawkowe, śpiewniki)
  • transfer z Bydgoszczy na lotnisko w Warszawie

DODATKOWE OPŁATY:

Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, opłaty lokalnych przewodników, opłaty wjazdowe do miast, parkingi ok 80 eur

 

DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 250 eur

UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI 3 % WARTOŚCI IMPREZY

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH 150 zł