typ dojazdu: SAMOLOT
terminy: Jesień
długość pobytu:  14 dni

cena: 13000 zł/os przy grupie 20 os

ZACHODNIE WYBRZEŻE USA

PLAN WYCIECZKI

Poznaj z nami cuda południowo - zachodniej Ameryki. W dwa tygodnie przejedziesz przez 4 stany - Kalifornię, Arizonę, Nevadę Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe - Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę Śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz niezwykle żywotne miasta, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas,   magiczne San Francisco, aż do uroczych Carmel i Santa Barbara. Przejedziesz setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynie i pustkowia. Zobaczysz jak wygląda życie kowbojów, Indian i   Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy w licznych centrach handlowych i outletach. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń!

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Los Angeles. Lądowanie w LA, formalności wizowe, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie miasta. Zaczniemy od Downtown - Staples Centre and Music Centre Disney Hall. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre I pod Chinese Theatre, gdzie znajdują sie odciski dłoni I stóp gwiazd. Następnie przejazd słynną ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Beverly Hills. Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive.
Wizyta nad oceanem, w szalonym Venice Beach i eleganckim Santa Monica, ze słynnym ponad stuletnim molo. Nocleg
w hotelu.

Dzień 3 
Wykwaterowanie z hotelu, zajęcie miejsc w autobusie i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowo-zachodniej architektury. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu
w Phoenix. Czas na kąpiel w basenie I odpoczynek w promieniach słońca. Dla chętnych wieczorem kolacja kowbojska.

Dzień 4 
Wczesnym rankiem przejazd przez ogrody Arizony, przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek. Ta niezwykle malownicza okolica była niejednokrotnie wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata. Spacer między punktami widokowymi  szlaku Bright Angel. Dla chętnych przelot helikopterem nad tą wielką przepaścią.   Zakwaterowanie w uroczej wiosce Tusayan, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 5  
Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy. Dla chętnych 2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi.  Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na   świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.  Zakwaterowanie w Kanab. Nocleg. Dla chętnych kolacja u Mormonów w malowniczej restauracji-skansenie.

Dzień 6  
Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion - park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas - miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów.  Wieczorem wycieczka Las Vegas by night - w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

Dzień 7 
Dzień wolny na odpoczynek przy basenie lub zakupy w outlecie. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA - Doliny Śmierci.

Dzień 8 
Zostawiając za sobą Vegas, zbliżymy się do stóp Sierra Nevada. Długi, ale bardzo malowniczy przejazd przez Nevadę i Kalifornię, pustynię Mojave i dolinę San Joaquin i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa. Kolacja we własnym zakresie, nocleg i zbieranie się na jutrzejsze spacery po   najpopularniejszym parku narodowym Kalifornii Yosemite.

Dzień 9 
Dzień z naturą - podziwianie największych drzew świata - sekwoi, licznych granitowych klifów m.in. Half Dome i El Capitan, spacer do wodospadów. Doskonała okazja by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park – wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne
Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 10 
Wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, następnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf z widokiem na wyspę Alcatraz. Zakwaterowanie w hotelu.  Czas wolny na kolację. Nocleg

Dzień 11 
Czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych pół dniowa wycieczka do miasteczka artystów. Podczas niej spacer po słynnym moście wiszącym Golden Gate. Powrót do San Francisco statkiem, wspaniała okazja by zobaczyć miasto od strony zatoki. Po południu czas wolny  na   zakupy bądź indywidualne spacery po najładniejszym mieście USA.

Dzień 12 
Rano zwiedzanie pierwszej stolicy Kalifornii, Monterey. Następnie przejazd   wzdłuż przepięknych wybrzeży prywatnego parku Clinta Eastwooda 17-Mile Drive znanego z ekskluzywnych pól golfowych i niesamowitej przyrody.  Kolejnym punktem wyprawy będzie ciche romantyczne miasteczko Carmel. Zwiedzanie misji katolickiej założonej przez Junipero Serrê. Czas wolny na spacer i obiad. Zakwaterowanie w hotelu w Santa Maria, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 13 
W drodze powrotnej krótka wizyta w Santa Barbara, nazywanej perłą "Amerykańskiej Riwiery". Miasto znane jest z kolonialnej architektury, bogatej roślinności i wysokiego poziomu życia mieszkańców. Wczesnym popołudniem powrót do LA. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski.

Dzień 14
Przylot do Warszawy.


Cena zawiera następujące usługi:

- przelot
- wyżywienie
- ubezpieczenie
- zakwaterowanie 12 noclegów wraz z podatkami w hotelach 3- 4* ze śniadaniami
- boye hotelowi
- transfer z/na lotnisko
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- opieka pilota podczas całej trasy (oprócz przelotu)
- wstęp do parków narodowych- wstęp do 17 miles drive

 

Cena nie zawiera:
- wydatków własnych uczestników
- napiwków. W USA system napiwków jest silnie rozwinięty. Osoby pracujące w obsłudze zawsze oczekują napiwków w wysokości 15-18%. Przykładowo kierowca 3-5 USD dziennie od każdego pasażera.

Wycieczki fakultatywne:
- Universal Studios 115 USD
- przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem 216 USD
- przelot samolotem nad Lake Powell - 186 USD
- wycieczka do Doliny Śmierci – 55 USD
- wycieczka do Sausalito statkiem 40 USD
- wycieczka jeepami po Monument Valley – 50 USD
- kolacja kowbojska – 45 USD