typ dojazdu:  Autokar
terminy:  17-19. 04. 2020
długość pobytu:  3 dni

cena: 580zł/os przy 40 uczestnikach

WARSZAWA- ŻELAZOWA WOLA-NIEPOKALANÓW

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1.

Zbiórka uczestników wycieczki w godzinach rannych. Przejazd do Żelazowej Woli. Zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem park oraz dworek, w którym przyszedł na świat Fryderyk Chopin. Następnie przejedziemy do Niepokalanowa franciszkańskiego Klasztoru – Sanktuarium. Na koniec przejedziemy do Warszawy. Spacer po Starym Mieście – Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Teatralny, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, pomnik Mickiewicza, chwila czasu do dyspozycji uczestników wycieczki. Przejazd do miejsca noclegu, obiadokolacja.

DZIEŃ 2.

Śniadanie, przejazd autokarem do Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udamy się na Stare Miasto: kościół św Anny, Kolumna Zygmunta, Plac Zamkowy, Zamek- zwiedzanie wewnątrz, Katedra, kanonia, ul Jezuicka, Gnojna Góra, Rynek, Wąski i Szeroki Dunaj z domem Kilińskiego, dalej jego pomnik, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Nowe Miasto ul. Freta m.in. z domem urodzenia M. Skłodowskiej i kościołami, Plac Krasińskich z Pałacem Krasińskich, Pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego z autentycznym włazem, którym powstańcy uciekali z oblężonej Starówki i Katedrą Polową Wojska Polskiego gdzie jest przepiękna Kaplica Katyńska. Powrót do miejsca noclegu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. 

Śniadanie i wykwaterowanie. Pierwszym pięknym miejscem, które zobaczymy będzie Pałac Belwederski oraz Zespół Pałacowy w Łazienkach Królewskich. Następnie przejazd autokarem do Świątyni Najwyższej Opatrzności liczącej ponad 200 lat. Budowa Świątyni wiąże się z z Konstytucją 3 maja z 1791 roku, kiedy to uchwałą posłów Sejmu Czteroletniego podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności za Konstytucję. Powrót w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd autokarem na podanej trasie,
  • zakwaterowanie: 2 noclegi
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie AXA TRAVEL RP – NNW 10.000 zł, KL – 500 zł
  • opiekę pilota
  • usługi miejscowego przewodnika
  • bilety wstępu: Żelazowa Wola, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego

 

 


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 dorota@eurotim.pl , travel@eurotim.pl