typ dojazdu:  samolot i autokar
terminy:  04-11.04.2024
długość pobytu:   8 dni

cena: 2900 zł/os. + 560 USD

ZIEMIA ŚWIĘTA

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1 (04.04.2024)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do TEL AVIVU.

DZIEŃ 2 (05.04.2024)
Przejazd do hotelu w BETLEJEM na zakwaterowanie, śniadania i odpoczynek po podróży. Po śniadaniu przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł pasterzom obwieścił nowinę o narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele św. Katarzyny. Przejazd do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie największa Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (06.04.2024) - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w kościele Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto, gdzie w okresie rzymskim znajdowała się warownia Marka Antoniusza, a dziś są tam dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej, wejście na Golgotę i zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 (07.04.2024)
Śniadanie. Wyjazd do BETANII, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa (Qaser El-Yehud), odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do JERYCHA – miasta palm daktylowych. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morzem Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2h). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 (08.04.2024)
Śniadanie. Wyjazd z kierunku Morza Śródziemnego, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów, które doprowadzały wodę do Cezarei Nadmorskiej. Przejazd do HAJFY, położonej u stop Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest także Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Postój na tarasie z widokiem na Ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego Syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

DZIEŃ 6 (09.04.2024)
Śniadanie. Transfer na Górę 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, gdzie Pan Jezus rozmnożył chleb i ryby karmiąc 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do kościoła Prymatu św. Piotra. Przejazd do KAFARNAUM – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Białej Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch – rybę św. Piotra (płatne dodatkowo: ok. 25 USD/os). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, gdzie znajduje się piękna, franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 (10.04.2024)
Przejazd do JEROZOLIMY. Udamy się na Górę Syjon do kościoła św. Piotra In Gallicantu. Nawiedzimy także wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej sali apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Po południu dzień w Ain Kerem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, wylot do Warszawy.

 

ZAPEWNIAMY:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Tel Aviv-Warszawa, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23kg i bagaż podręczny 8kg
 • transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
 • ubezpieczenie KL - 30,000€, NNW - 4000€ i bagaż - 400€
 • zakwaterowanie 7 noclegów w pokojach 2 i 3-osobowych w hotelu 3*/4* - zgodnie z programem wycieczki
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • przewodnik w jęz. polskim

DODATKOWO PŁATNE:

 • bilety wstępu, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni (płatne lokalnego kontrahenta 200 USD - nie podlega rozliczeniu);
 • wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie;
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 100zł/os.;
 • kosztów rezygnacji (szczegółowe informacje w biurze);
 • składki na TFG - 13zł/os. i TFP - 13zł/os.

 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 biuro@eurotim.pl , info@eurotim.pl