typ dojazdu: samolot
terminy: 08.03-19.03.2021
długość pobytu: 12 dni

cena: 1960 zł + 890 $ os.

Ziemia Święta - Izrael, Jordania, Egipt

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1      WARSZAWA - IZRAEL

Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot z Warszawy o godz. 15:25 do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Nazarecie/Tyberiadzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2      HAJFA - NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd w kierunku Morza Śródziemnego, postój przy pozostałościach starożytnego akweduktu, który doprowadzał wodę do miasta portowego króla Heroda wielkiego. Przejazd do Hajfy, na Górę Karmel – nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej, które wybudowane zostało nad grotą proroka Eliasza. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP w Nazarecie. Nazaret – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie/Nazarecie, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

DZIEŃ 3     GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, miejsca Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – jest to miejsce, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na majestatyczną Górę Tabor, gdzie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi oraz Eliaszowi, wjazd taksówkami. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 4     BETANIA – MORZE MARTWE – TABA

Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza, gdzie Jezus dokonał wskrzeszenia Łazarza. Wizyta w Kaser El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Jezusa. Przejazd wzdłuż Morza Martwego do granicy izraelsko-egipskiej w Tabie. Po drodze postój i kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd na granicę izraelsko-egipską, piesza odprawa paszportowo - bagażowa. Przejazd do Santa Catarina na półwyspie Synaj. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5    GÓRA SYNAJ – TABA

Ok. 02.00 wyjazd na Górę Synaj (bibl. Horeb) 2285 m. n.p.m. – gdzie Mojżesz otrzymał tablice przykazań. Wejście na górę (ok.3 h). O wschodzie słońca krótka modlitwa na szczycie i zejście. Zwiedzanie najstarszego chrześcijańskiego klasztoru - Św. Katarzyny. Wg biblii tu dokonało się objawienie Boga w postaci gorejącego krzewu, który do dzisiaj znajduje się na terenie klasztoru. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do hotelu w Tabie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6    TABA - AQABA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd na granicę egipsko-izraelską, piesza odprawa paszportowo - bagażowa, następnie przejazd na granicę izraelsko-jordańską, piesza odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do Aqaby, kurortu jordańskiego nad Morzem Czerwonym. Zakwaterowanie w hotelu, wypoczynek, obiadokolacja i nocleg. *wycieczka fakultatywna o zachodzie słońca na malowniczą pustynię Wadi Rum – jeep safari.

DZIEŃ 7     AQABA – PETRA

Śniadanie, wyjazd z hotelu z walizkami. Przejazd do Petry – miasta wykłutego w skale, zamieszkiwanego w starożytności przez Nabatejczyków, których źródła łączą z Petrą już od 6 w p.n.e. Petra była stolicą ich państwa - Nabatei. Ponownie odkryta dla świata została w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra znajduje się pod patronatem UNESCO, a od 2007 r. jest również na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer naturalnym wąwozem Siq, którego wysokie ściany mienią się odcieniami czerwieni, różu, zieleni oraz beżu. Wąwóz rozszerza się przy tzw. Skarbcu, znanym ze scen filmu o przygodach Indiana Jones. W centrum Petry podziwiać można aleję grobowców królewskich, rozległy amfiteatr rzymski oraz pozostałości po świątyniach. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

DZIEŃ 8     AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – BETLEJEM

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Amman – stolicę Jordanii, m.in. dzielnica ambasad, dzielnica Abdun. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Świętego Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa mapa Ziem Biblijnych, składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo, z której Mojżesz wraz z Izraelitami spojrzał na Ziemię Obiecaną po 40 latach tułaczki po pustyni. Msza święta. Przejazd na granicę jordańsko – izraelską, piesza odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9      AIN KAREM – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami,z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 10    JEROZOLIMA

Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Następnie nawiedzimy Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić Kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11     JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana, do Kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy, na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim. To olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 12    BETLEJEM – TEL AWIW - WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot o 11:25, przylot to Warszawy.


 

ZAPEWNIAMY:
√ bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
√ transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
√ zakwaterowanie (11 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem wycieczki
√ wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
√ opiekę przewodnika polskojęzycznego
√ ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€, OC – 50,000 €

DODATKOWE OPŁATY
√ wydatki własne, posiłki nie wymienione w programie
√ kosztów realizacji programu płatnych na miejscu : wstępy do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników, hoteli ok 240 USD
√ ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 2,80 % wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)                                                                                                                                                                                                                                                                                    √ składki na TFG 13 zł/os.

OPCJONALNE UBEZPIECZENIE
kosztów rezygnacji z wycieczki 100 zł/os, ubezpieczenie
od chorób przewlekłych 100 zł/os.