typ dojazdu:  Autokar
terminy:  26-30.08.2024
długość pobytu:  5 dni

cena: 2 280 zł/os.

ADRSPACH, PRAGA I BUDAPESZT

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1
Spotkanie uczestników wyjazdu. Przejazd do ADRSPACH – skalnego miasteczka, gdzie wybierzemy się na pełen wrażeń, bajkowy spacer pośród fantastycznych piaskowcowych form skalnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu zwiedzanie PRAGI, które rozpoczniemy od jednego z najsłynniejszych europejskich mostów - Most Karola; jest on również najstarszym mostem kamiennym świata, którego długość przekracza 500 metrów. Następnie udamy się do zabytkowej dzielnicy Pragi - Mala Strana, zobaczymy najwęższą ulicę Pragi, urocze zabudowania wzdłuż kanału Certovka, a także słynną ścianę Lennona. Nieopodal znajduje się Park Cihelna, który słynie z pięknych widoków na Stare Miasto. Dalej zobaczymy kolejne najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście czyli wzgórze Petrin, Hradczany – królewska dzielnica oraz Plac Staromiejskiego Rynku. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu przejazd do najpiękniejszego miasta w Czechach - CZESKI KRUMLOW, zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd na Węgry do BUDAPESZTU: rejs statkiem po Dunaju, podczas którego zobaczymy zabytki m. in. Parlament, Zamek Królewski, Politechnikę, Węgierską Akademię Nauk, salę koncertową Vigadó oraz główne mosty (Łańcuchowy, Małgorzaty, Elżbiety, Wolności). Obiadokolacja z wieczorem integracyjnym i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie i dalsze zwiedzanie BUDAPESZTU: Starówka i Wzgórze Zamkowe (kościół św. Macieja, Baszta Rybacka); postój na górze Św. Gellérta oraz na placu Bohaterów. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do EGERU, gdzie atrakcją są m. in.: neoklasycystyczna bazylika oraz barokowy kościół minorytów. Czas wolny w kompleksie basenów termalnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na Słowację do otoczonego winnicami miasteczka PEZINOK, w którym znajduje się Muzeum Winiarstwa - zwiedzanie i degustacja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd na miejsce zbiórki.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenia NNW, KL
  • opiekę pilota
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje i 4 noclegi
  • składki TFG i TFP

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji oraz opłaty za usługi lokalnych przewodników (ok. 80 €/os.)
  • dopłata do pokoju 1-os. (75 €/os.)

 

* Kolejność zwiedzania może być zmieniona.


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 travel@eurotim.pl , info@eurotim.pl