typ dojazdu:  Autokar
terminy:  30.05-02.06.2024
długość pobytu:  4 dni

cena: 1 300 zł/os.

BIESZCZADZKIE PĘTLE

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1
Spotkanie uczestników wyjazdu. Przejazd do SANOKA, gdzie zwiedzimy skansen. Muzeum Budownictwa Ludowego ma powierzchnię 38 hektarów. Zostało podzielone na sektory wyglądające jak wioski zamieszkałe przez różne grupy etnograficzne obszaru pogórza oraz wschodniej części polskich Karpat. Chroni on przed zapomnieniem o dawnych mieszkańcach tych ziem. To ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku w tym chaty, budynki gospodarcze, zagrody, drewniane kościoły, cerkwie, młyn, a nawet dwór szlachecki czy urządzenia naftowe. Udamy się także na spacer po zabytkowej części miasta, w czasie którego zobaczymy m. in.: Stary Rynek, Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka oraz Zamek Królewski (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu przejazd MAŁĄ PĘTLĄ BIESZCZADZKĄ. Na trasie Lesko (synagoga, ratusz) – Hoczew (pracownia Zdzisława Pękalskiego miejscowego artysty i gawędziarza) – Polańczyk (zapora Solina i rejs statkiem po Jeziorze Solińskim) – Czarna GóraUstrzyki Dolne – Lesko. Przejazd na degustację lokalnych trunków, a następnie do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd WIELKĄ PĘTLĄ BIESZCZADZKĄ m. in.: Baligród Cisna Wetlina Ustrzyki GórneSmolnik. Największą atrakcją tego dnia będzie przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan - Balnica - Majdan. Kręty szlak przez zieloną karpacką puszczę nierzadko znaczony jest tropami największych mieszkańców tych leśnych ostępów czyli niedźwiedzi, wilków i rysi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do ŁAŃCUTA i zwiedzanie Zamku. Jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje i 3 noclegi
  • usługi lokalnych przewodników

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Sanok 32 zł, Solina 26 zł, Łańcut 45 zł, rejs statkiem 35 zł, przejazd kolejką 40 zł /os.
  • degustacja lokalnych trunków ok. 50 zł/os.

 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 travel@eurotim.pl , info@eurotim.pl