typ dojazdu:  Autokar
terminy:   terminy na zapytanie
długość pobytu:   2 dni

cena: 550 zł/os.

Z WIZYTĄ NA MIERZEI WIŚLANEJ

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników w godzinach rannych i przejazd do FROMBORKA - zwiedzimy warowną katedrę, zaliczaną do zamków z uwagi na rozbudowany i niezwykle mocny system obronny. Jest to klejnot architektury gotyckiej. Wejście na wieżę Radziejowskiego z pięknym punktem widokowym oraz wielkim wahadłem Foucolta. Wizyta w Muzeum Kopernika i seans w Planetarium. Następnie rejs statkiem przez Zalew Wiślany do KRYNICY MORSKIEJ (1,5 godz.). Zwiedzanie tej malowniczej i przepięknie położonej nadmorskiej miejscowości: latarnia morska, punkt widokowy Wielbłądzi Garb - najwyższa stała wydma w całej Europie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Skowronki, w której utworzony został przekop Mierzei Wiślanej - zobaczymy kanał łączący drogą morską Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Następnie zwiedzanie położonego przy porcie, Muzeum Zalewu Wiślanego w KĄTACH RYBACKICH, które gromadzi zabytki związane z historią rybołówstwa i szkutnictwa. Na zakończenie wycieczki przejazd do STEGNY, gdzie znajduje się Muzeum Bursztynu. Możliwość skorzystania z oferty galerii, w której biżuteria powstaje tylko z naturalnego bursztynu bałtyckiego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę pilota
  • śniadanie, obiadokolacja i nocleg

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi lokalnych przewodników: Frombork 54 zł, Krynica Morska 12 zł, Kąty Rybackie 19 zł, Stegna 10 zł oraz rejs 50 zł/os.

 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 travel@eurotim.pl