typ dojazdu:  Autokar
terminy:  29.04-05.05.2024
długość pobytu:  7 dni

cena: 2 150 zł/os.

PODLASIE I LITWA

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU i zwiedzanie miasta m. in.: zespół pałacowo-parkowy Branickich określany “Polskim Wersalem”; budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej, którego mury są pokryte bogatą roślinnością; Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia NMP; Rynek Kościuszki; Sobór św. Mikołaja; Kościół św. Rocha; Cerkiew Świętego Ducha. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do SUPRAŚLA - spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy m. in. Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy. Zwiedzanie Muzeum Ikon. Następnie przejazd do miejscowości KRUSZYNIANY - zwiedzanie najstarszego w Polsce muzułmańskiego meczetu drewnianego z XVIII w. oraz przerwa na posiłek kuchni tatarskiej (dla chętnych za dodatkową opłatą). Przejazd do Sanktuarium w SOKÓŁCE, które słynie z Cudu Eucharystycznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do miejscowości WIGRY, gdzie zobaczymy kompleks poklasztorny położony na malowniczym półwyspie otoczonym Jeziorem Wigry. Pokamedulski Klasztor to miejsce gdzie przyroda głośno przemawia jednym głosem z historią. Następnie przejazd na Litwę. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie KOWNA, którego modernistyczna architektura w zeszłym roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do SZYDŁOWA - największego Sanktuarium Maryjnego na Litwie. Dalej przejazd do SZAWLE, gdzie zobaczymy niezwykłą Górę Krzyży. Przejazd do Wilna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie WILNA m. in. Ostra Brama - symbol miasta, jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych; w kaplicy znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej - najważniejsze miejsce kultu religijnego Litwy – Msza św. Czas wolny. Wjazd na Górę Giedymina, skąd rozpoczyna się historia miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie WILNA: dom św. siostry Faustyny, cmentarz na Rossie, katedra Św. Stanisława, "zaułek gotycki" z kościołem św. Anny, zabudowania uniwersyteckie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Kaplica św. Kazimierza Królewicza, kościół św. Katarzyny, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Św. Ducha, pałac prezydencki. Zobaczymy również Górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do TROK. Zwiedzanie ruin zamku na półwyspie oraz zamku Księcia Witolda na wyspie z bogatą kolekcją broni, porcelany, fajek, mebli i trofeów myśliwskich. Następnie spacer ul. Karaimską, gdzie zobaczymy świątynię karaimską oraz typowe domki karaimskie. Na zakończenie wyjazdu rejs statkiem po jeziorach trockich, podczas którego rozpościerają się przepiękne widoki na Zamek Witolda i pałac Tyszkiewiczów. Podczas rejsu usłyszymy od kapitana statku ciekawe historie i tajemnice tych przepięknych miejsc. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenia NNW, KL
  • opiekę pilota
  • 6 x nocleg oraz 6 x śniadanie i 6 x obiadokolacja

DODATKOWO PŁATNE:

  • usługi przewodników lokalnych, koszty wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe ok. 70 zł + 50 €/os.

 

* Kolejność zwiedzania może być zmieniona.


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 travel@eurotim.pl , info@eurotim.pl