typ dojazdu:  Autokar
terminy:  08-16.06.2024
długość pobytu:  9 dni

cena: 3 650 zł/os.

WŁOCHY 9 DNI

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników pielgrzymki i przejazd przez Czechy i Austrię na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu przejazd do WENECJI: zobaczymy m. in.: Dzwonnicę, Wieżę Zegarową, Pałac Dożów wraz ze słynnym Mostem Westchnień, Bazylikę Św. Marka, w której znajdują się relikwie świętego – ewangelisty, patrona Wenecji; zobaczymy także jeden z najpiękniejszych mostów – Ponte Rialto, spacer krętymi weneckimi uliczkami. Rejs statkiem z Placu św. Marka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Maryjnego w LORETO, gdzie zobaczymy bazylikę z niezwykłą relikwią Domku Matki Bożej i słynącą łaskami figurą Maryi z Dzieciątkiem. Następnie przejazd do LANCIANO – miejsca pierwszego i najważniejszego cudu eucharystycznego na świecie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO, gdzie żył i tworzył Św. Ojciec Pio - kapłan, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Wizyta w antycznym kościółku, zwiedzanie muzeum klasztornego oraz nowej bazyliki z przepiękną w całości pokrytą mozaikami kryptą. Droga Krzyżowa na wzgórzu. Przejazd na malowniczy półwysep Gargano do MONTE SANT' ANGELO zwanego Górą Anioła, miejsca objawień św. Michała Archanioła. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Po śniadaniu przejazd do PIETRELCINY - miejsca urodzenia Św. Ojca Pio. Następnie MONTE CASSINO - zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich II Korpusu - chwila zadumy, złożenie kwiatów. Dalej zobaczymy Klasztor Benedyktynów w SUBIACO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu pobyt w RZYMIE i WATYKANIE. Zwiedzanie Watykanu m. in.: Plac i Bazylika św. Piotra oraz nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II. Zwiedzanie Rzymu m. in.: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Piazza Navona oraz bazyliki patriarchalne - św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Po śniadaniu udamy się ponownie do RZYMU i uzupełnienie zwiedzania miasta: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Kapitol. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do ORVIETO - miasteczka położonego na skale, będącego świadkiem cudu eucharystycznego związanego z zapoczątkowaniem święta Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do
ASYŻU, gdzie zobaczymy Bazylikę Św. Franciszka wraz z grobem Świętego zaliczaną do najpiękniejszych chrześcijańskich świątyń, zwiedzimy stare miasto oraz Bazylikę MB Anielskiej z Porcjunkulą, a także wybierzemy się na niezapomniany spacer średniowiecznymi uliczkami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski na miejsce zbiórki.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenia NNW, KL
  • opiekę pilota / opiekuna duchowego
  • zakwaterowanie: 8 x nocleg
  • wyżywienie: 8 x śniadanie, 8 x obiadokolacja

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, indywidualne zestawy słuchawkowe, opłaty za miejscowych przewodników oraz inne wydatki programowe: 105 €/os.
  • składki TFG i TFP - 20 zł/os.
  • dopłata do pokoju 1-os. 200 €/ os.

 

* Kolejność zwiedzania może być zmieniona.


 

Biuro podróży i wynajem autokarów EURO TIM
ul. Inowrocławska 35, Bydgoszcz
tel. 52 340 41 08, kom. 723 188 150 travel@eurotim.pl , info@eurotim.pl